Apie automobilio draudimo sąlygas ir draudimą internetu

apsidraudeTikriausiai nereikia nė sakyti, kad Lietuvoje draudžiama vairuoti neapdraustas transporto priemones. Tai reglamentuojantis įstatymas buvo priimtas dar 2002 metais. Per tiek laiko draudimo kompanijos evoliucionavo, plėtėsi, vairuotojams ėmė siūlyti pačių įvairiausių paslaugų. Šiandien apdrausti privaloma lengvuosius, krovininius automobilius, autobusus, motorolerius ir motociklus, priekabas, savaeiges transporto priemones, kuriomis naudojamasi darbo ar asmeninėms reikmėms. Šimtai vairuotojų jau pasinaudojo www.brokeriukas.lt draudimo internetu paslaugomis. Tiesa, priėmus aukščiau minėtą įstatymą, eismo dalyviai gali jaustis saugesni ir už įvykių administravimą ir nuostolių atlyginimą atsakingos yra būtent draudimo kompanijos. Kyla mažiau tiek kaltininkų, tiek ir nukentėjusiųjų ginčų, kadangi tvarka aiški ir visiems suprantama.

Apie nuostolių atlyginimą – išsamiau

Jei sukėlėte avariją ar kokį kitą transporto įvykį, per kurį nukentėjo žmonės arba buvo apgadintas jų turtas, nukentėjusiesiems žalą atlygins draudimo bendrovės. Kitaip tariant, draudimo bendrovė įsipareigoja apmokėti visas išlaidas, kurias kažkas patyrė dėl jūsų kaltės. Deja, civilinės atsakomybės draudimas žalos neatlygina asmeniui, kaltam dėl eismo įvykio. Norėdami, kad būtų atlyginta visais atvejais, turite draustis KASKO draudimu, kuris kainuoja papildomai, tačiau garantuoja, kad daugeliu atvejų, ne tik patekus į eismo įvykį ar susižalojus, nepatirsite išlaidų ir visos jos bus kompensuotos.

Kam priklauso apdrausti transporto priemonę?

Automobilio ar bet kokios kitos transporto priemonės valdytoju gali būti jos savininkas, asmuo, kuris automobilį kitiems išnuomojo arba asmuo, kuris pagal sutartis (pavyzdžiui, panaudos sutartį) yra laikinas savininkas.

Kaip elgtis, jei su automobiliu važinėjatės ne tik Lietuvoje?

Prieš drausdamiesi, turėtumėte numatyti, ar ketinate važinėti tik po šalį, ar išvykti planuojate kažkur tolėliau. Jei dirbate tik Lietuvoje, tikriausiai darbo reikalais neteks išvažiuoti už šalies ribų. Tačiau galbūt vasarą planuojate kelionę automobiliu? Jei taip, kai kurios draudimo bendrovės suteikia galimybę rinktis tokią draudimo rūšį, kai jūsų automobilis Lietuvoje apdraustas visus metus, o iki 40 dienų iš jų galite drąsiai vykti į užsienio šalis ir nesibaiminti eismo įvykių. Jei į užsienį tenka vykti dažnai, dėl tinkamos draudimo rūšies turėtumėte pasikonsultuoti su draudimo įmonės darbuotojais.

Taip pat išskirtinės sąlygos siūlomos tiems, kurių šeima naudojasi vienu automobiliu, pavyzdžiui, tą pačią transporto priemonę retsykiais vairuoja tėvas, mama, už vairo dažnai sėda ir vaikai, dar neturintys nuosavos transporto priemonės. Tokiu atveju rekomenduotume rinktis specialią draudimo rūšį – jis kainuos šiek tiek pigiau, nei, pavyzdžiui, automobilį draudžiant jaunojo vairuotojo (ką tik gavusio vairuotojo pažymėjimą) vardu. Sudarant bet kokią draudimo sutartį, save ir keleivius galima apdrausti nuo nelaimingų atsitikimų.

Draudimas internetu – kuo patraukli ši paslauga?

Jau kelerius metus draudimo įmonės siūlo automobilius apdrausti internetu. Kokių pliusų galime tame įžvelgti? Pirma, automobilį įmanoma apdrausti bet kuriuo paros metu, o ne, pavyzdžiui, nuo 9 iki 18 valandos (būtent tiek laiko kasdien dirba draudimo įmonių padaliniai). Antra, draudimo įmonės patiria mažiau kaštų (sistema veikia automatiškai, nereikia samdyti darbuotojų, nuomotis patalpų ir kt.), todėl besidraudžiantiems internetu gali pasiūlyti didesnes nuolaidas ir lankstesnes sąlygas. Trečia, patogiau ir besidraudžiantiems klientams, nes nereikia ieškoti draudimo bendrovės filialo, automobilį vos per 5 min. galime apdrausti tiesiai iš namų ar darbovietės. Jau netrukus paruošiama draudimo sutartis, ir ją galima atsispausdinti. Beje, pagal tuos pačius įstatymus, draudimo sutartį būtina turėti automobilyje ir, kaskart pareigūnams jos paprašius, parodyti. Tačiau, įvedus transporto priemonės numerį, šią informaciją galima patikrinti ir internete.