GPS telefone gali būti ir be interneto, ir jį naudoti

GPS navigacija yra didelis lūžis rinkoje, iš esmės pakeitusi popierinius žemėlapius ar kelių atlasus, tačiau ilgai neužsibuvę vien tik navigacijos funkciją turintys prietaisai buvo išstumti išmaniųjų telefonų, kurie yra kone kiekvienam žmogui būtinas prietaisas, ypač jei kalbame apie tuos, kurie daug keliauja.

Renkantis navigaciją telefone pasirinkimas iš tiesų stulbinančiai didelis. Nuo puikiai žinomų pasaulinių kompanijų iki pirmą kartų girdimų kūrėjų siūlo savo programėles, naudojančias tiek savus, tiek modifikuotus populiarius žemėlapius. Tačiau vienas esminių skirtumų, į kurį žmonės kreipia dėmesį yra interneto naudojimas. Vieniems norisi tokios navigacijos, kuri gali veikti be interneto ryšio (ypač aktualu keliaujantiems į užsienį), kitiems priešingai – patikimiau atrodo tos, kurios kas kartą jungiasi prie interneto ryšio.

Internetinė navigacija

Internetą naudojanti navigacija gali turėti ryškų privalumą – pateikti naujausius duomenis, tarp kurių ne tik laikinai uždaryti keliai, trumpalaikiai kelių eismo taisyklių ir ribojimų pakeitimai, bet taip pat ir informacija apie eismo įvykius, susidariusias spūstis ar policijos spąstus. Taigi, naudojantis prie interneto prijungtą GPS navigaciją galima ne tik rasti kelią, bet ir išvengti neplanuotų kelionės trukmės pokyčių.

Dar vienas privalumas, kurį suteikia internetinė navigacija – naujausi žemėlapiai. Dažniausiai prie interneto nuolat prijungtos navigavimo programėlės greičiau sulaukia atnaujinimų, jungiasi prie nutolusiuose serveriuose esančių žemėlapių, tad nukreips Jus ir naujai atidarytomis gatvėmis, tuo tarpu navigacija be interneto atnaujinimų sulaukia tik kas tam tikrą laiką, priklausomai nuo kūrėjų ir tai priverčia vairuotojus kiek atsilikti nuo naujausių kelių.

Visgi, nuolat prie intenreto prisijungęs telefonas greičiau išsikrauna, o tai jau verčia pasirūpinti automobiliniu įkrovikliu. Naudojami ryšio duomenys, kurių kiekis dažniausiai yra apribotas, tad daug keliaujant nesunku pasiekti ryšio tiekėjo nustatytą limitą, o užsienyje mobilaus interneto duomenys apmokestinami gana dideliu tarifu, tad tai tampa rimta problema. Tokiu atveju galime parekomenduoti turėti dvi skirtingas navigavimo programėles – vieną su internetu, o kitą veikiančią be interneto ryšio.