Kaip išsirinkti valgomojo ir svetainės baldus?

svetainės baldaiNeretai namų valgomasis yra laikomas viena pagrindinių vietų. Visai nesudėtinga suprasti, kodėl tokia didelė reikšmė yra suteikiama šiai namų zonai ir joje esantiems baldams: juk būtent čia visa šeima, susirinkusi pusryčių pradeda dieną ir vėl sugrįžta vakarienės po dienos darbų; neretai valgomasis atlieka svetainės funkciją, kuomet puodeliui kavos ar arbatos pakviečiame užklydusius svečius, o ką jau bekalbėti apie šventinius šeimos pietus, kurių metu į valgomąjį susirenka ne tik šeimos nariai, bet ir giminaičiai. Taigi, kaip matyti, priežasčių, kodėl valgomasis – svarbi namų vieta yra išties nemažai. Būtent dėl šios priežasčių verta investuoti į šią namų patalpą. Kadangi svarbiausias šios namų zonos akcentas yra valgomojo baldai, apie juos ir pakalbėsime šį kartą – pasidomėsime, kaip tinkamai juos išsirinkti.

Taigi, kaip išsirinkti valgomojo baldus? Vienas svarbiausių dalykų, kurį būtina padaryti prieš išsirenkant šiuos baldus, tai yra tikslus patalpos, skirtos valgomajam, matmenų išmatavimas. Tiksliai paskaičiuokite, kokio ploto yra patalpa, kurioje ketinate įrengti valgomąjį. Kodėl būtina tai daryti? Atsakymas itin paprastas – žinodami tikslų patalpos plotą, galėsite lengvai nuspręsti, kokie ir kokių valgomojo baldų reikia pirkti. Štai, pavyzdžiui, jei patalpos, skirtos valgomajam, plotas yra nedidelis, valgomojo stalas su atitinkamu skaičiumi kėdžių – idealus pasirinkimas, tačiau tuo atveju, jei valgomasis bus erdvesnis, galite pagalvoti ir apie kitus valgomojo baldus (indauja, sekcija, komoda). Reikia pabrėžti, kad antras variantas yra kur kas geresnis – jei šioje namų patalpoje patalpinsite tokius valgomojo baldus kaip sekcija ar indauja, į juos galėsite sudėti visus namuose esančius indus bei stalo įrankius. Taigi, valgomasis, kuriame galima rasti ne tik pagrindinius valgomojo baldus (stalą ir kėdę), bet ir papildomi (sekciją, indaują, komodą), yra kur kas funkcionalesnis bei praktiškesnis variantas.

Bene vienas opiausių klausimų, su kuriuo tenka susidurti tiems, kurie ieško svetainės baldų, yra stalo dydis bei kėdžių skaičius. Reikia pabrėžti, kad į šį klausimą atsakymą galite rasti tik jūs pats – apgalvokite, kiek žmonių prie šio stalo susės kasdien, ir kiek jų gali susirinkti švenčių metu. Kiek žmonių susės kiekvieną dieną atsakyti nesunku – jų bus tiek, kiek jūsų šeimoje yra asmenų, tačiau kiek asmenų valgomajame bus valgant šventinius pietus? Nepatingėkite, suskaičiuokite ir įsigykite tiek valgomojo kėdžių, kad jų užtektų ne tik jūsų šeimos nariams, bet ir svečiams. Patarimas: nebūtina visas įsigytas kėdes laikyti valgomajame – jas galite patalpinti sandėliuke ir į valgomąjį atnešti tik tuomet, kai užsuka svečiai, tokiu būdu jūsų svetainė bus kur kas erdvesnė.

Rinkdamiesi svetainės ar valgomojo baldus atminkite, jog jie turi derėti prie bendro namų stiliaus. Štai, pavyzdžiui, jei jūsų namai yra klasikinio stiliaus, derėtų rinktis ir šio stiliaus valgomojo baldus; jei vyrauja modernus stiliaus – atkreipkite dėmesį į modernius valgomojo baldus. Tokiu atveju jūsų namai bus harmoningi, jaukūs.

Renkantis valgomojo baldus dėmesį dera atkreipti ir į spalvas. Jei jūsų valgomasis yra nedidelio ploto, išdažykite jį šviesiomis spalvomis – tokiu atveju patalpa vizualiai atrodys didesnė, o joje puikiai atrodys tamsesnių spalvų valgomojo baldai, tuo tarpu, jei šią namų patalpą išdažėte ar ištapetavote tamsių spalvų tapetais, nepasigailėsite išsirinkę šviesių spalvų valgomojo baldus.

Na, o pabaigai, belieka tik priminti, jog nors pats svarbiausias dalykas šioje namų patalpoje yra valgomojo baldai, nepamirškite ir detali, galinčių papuošti šią namų zoną: įvairiaspalviais žiedais žydintis augalėlis tikrai pagyvins valgomojo interjerą.