Maistinių medžiagų trūkumą gali kompensuoti maisto papildai

SportuojaNemažai žmonių Lietuvoje siekdami gyventi bent kiek geriau verčiasi per galvą ir itin daug savo laiko skiria darbams, todėl nepasirūpina savimi tinkamai, dėl ko nukenčia pačio žmogaus organizmas. Dažniausia priežastis – netinkama mityba, dėl ko trūksta įvairių medžiagų, gresia nutukimas ir kitos bėdos, tačiau bent maistinių medžiagų trūkumą gali kompensuoti maisto papildai.

Pasikliauti vien tik maisto papildais nederėtų, kadangi jie nėra maisto pakaitalas, tačiau bent dalinai kompensuoti medžiagų trūkumus tikrai yra naudinga. Tai ypač gerai žino sportininkai ar kiti aktyvų gyvenimą gyvenantys žmonės.

Maisto papildai yra skirstomi pagal daugybę kriterijų. Vienas jų – pagal paskirtį. Pavyzdžiui valantys maisto papildai yra skirti pašalinti nereikalingoms, netgi nuodingoms, medžiagoms iš organizmo. Trumpai tariant, detoksikuoja Jūsų organizmą, taip pagerinant Jūsų savijautą bei stiprinant imuninę sistemą. Tai aktualu daryti vieną kartą metuose, ypač svarbu – po žiemos, kuomet organizme susikaupia nemažai nereikalingų medžiagų. Be abejo, daug naudingiau gyventi taip, kad valyti organizmo nereikėtų, tačiau taip gyventi tikrai nėra lengva, o kartais ir visai neįmanoma. Daugiau apie maisto papildus sportui galite rasti specializuotojo internetinėje parduotuvėje http://www.papildaiplius.lt/. Ši virtuali parduotuvė veikia jau ne pirmus metus, ir dauguma klientų jau spėjo įvertinti papildų kokybę ir aptarnavimo lygį.

Po įvairių dietų, ligų ar kitų stresinių situacijų vertėtų atstatyti organizmą. Kai kurie maisto papildai puikiai atstato organizmą, suteikia naujų jėgų, suaktyvina jį. Atstatomojo tipo maisto papildai naudingi ir tiems, kurie jaučia ilgą laiką vartoję nelabai naudingą maistą, o tuo pat metu ir gana aktyviai veikė (dirbo, sportavo, keliavo ir pan.)

Jaučiantiems ir žinantiems maistinių medžiagų trūkumą – reikalingi papildantys maisto papildai, kurie organizmą papildo konkrečiomis maistinėmis savybėmis ar vitaminais. Norint tinkamai pasinaudoti teigiamomis papildančiųjų maisto papildų savybėmis reikėtų stebėti savo mitybos įpročius ir skaičiuoti bei analizuoti, kiek ir kokių maistinių medžiagų gaunate su maistu, kokie yra poreikiai, rekomenduojamos dienos normos.

Be jau minėtų, yra dar daugybė kitų kategorijų, tačiau tai bene patys populiariausi maisto papildai, į kuriuos dažniausiai dairosi savo organizmui padėti norintys žmonės. Tad jei ir Jūs ieškoti kaip papildyti, atstatyti ar išvalyti savo organizmą – ieškokite maisto papildų būtent iš šių kategorijų, tačiau nepadarykite klaidų.

Dažniausiai daroma klaida – įsigyjami nevisai tinkami maisto papildai. Taip įprastai nutinka dėl nežinojimo arba netinkamo pasidomėjimo. Įsigydami maisto papildus turite žinoti, kokių medžiagų Jums reikia, kokio tipo (kategorijos) ar veikimo principo papildai reikalingi. Deja, ne visuomet ir pardavėjai parekomenduoja tikrai tinkamus papildus, todėl juos įsigyti reikėtų specializuotose ar internetinėse parduotuvėse, kuriuose dirba tikri savo srities specialistai.

Netinkamai apskaičiavus reikalingas ir trūkstamas medžiagas galima vėliau turėti rimtų problemų, todėl visada siūloma maistines medžiagas skaičiuoti bent kelis kartus ir tik įsitikinus ieškoti sau tinkamų maisto papildų. Pernelyg didelis vienos ar kitos medžiagos kiekis gali sukelti alergines reakcijas, sveikatos sutrikimus. Tiesa, yra medžiagų, kurių perteklius lengvai pasišalina, tačiau ir tai nėra labai sveika Jūsų organizmui, o juk maisto papildai būtent ir skirti, kad jaustumėtės geriau.

Geriausia, kuomet maisto papildai yra vartojami su specialisto pasiūlymu. Tokiu atveju daug didesnė tikimybė, kad papildai tikrai vykdys savo funkciją, nekenks organizmui ir suteiks maksimalios naudos tiek organizmui, tiek Jums. Jei specialisto pagalba ir konsultacija negalima, rinkitės tokius maisto papildus, kurie yra natūraliausi, saugiausi Jums bei neturi alergiją galinčių sukelti priedų. Taigi, būtina žinoti visas savo alergijas, taip išvengsite nemalonių pojūčių, kuriuos gali sukelti tiek maisto papildai, tiek bet kokie kiti gaminiai, kuriuose naudojami Jūsų alergenai.