Skristi pigiau

Kiekvienas iš mūsų nori keliauti. Kiekvienas keliautojas susiduria su trim pagrindiniais klausimais – kur, kaip ir už ką. Pirmasis atvėjis yra labai individualus, nes kelionės kryptis labai priklauso nuo žmogaus asmenybės. Na, o dėl to kaip keliauti dažniausiai visi sutaria, kad greičiausiai, patogiausiai ir pigiausiai yra skristi lėktuvu. Pigūs skrydžiai ir toliau ima viršų – žmonės įprato prie mažų kainų ir nė nesiruošia išleisti daugiau jei galima apsieiti su minimalios išlaidomis. Daug sakančių, jog tai tipiškas lietuviškas bruožas, tačiau tokiu būdu skraido jaunimas visame pasaulyje, o ir vyresni žmonės, jei skrydžiai nėra verslo reikalais, linkę skraidyti pigiau – kam permokėti?

lufthansaKeliaujama dažniausiai už sutaupytus pinigus. Žinoma vis daugiau žmonių kelionėms skolinasi arba perka kelionę lizingu. Tai nėra blogai, nes nemaža dalis kreditorių šiai dienai skolina itin pigiai. Yra ir tokių bendrovių, kurios pirmą kartą paskoliną visiškai nemokamai. Taigi kodėl nepasinaudojus nemokamais pinigais ir nepakeliavus?

Ne tik maža kaina vilioja rinktis pigius skrydžius, bet taip pat ir jų gausa. Pavyzdžiui, skrydžiai iš Vilniaus į Londoną daug dažniau vykdomi pigių skrydžių bendrovių už ypač patrauklią kainą nei standartine klase ir reguliariomis kainomis. Paprasčiausiai, didelis biudžetinių skrydžių poreikis privertė ir oro linijas reaguoti bei pateikti atitinkamą pasiūlą, tad ieškodami skrydžių pačiomis populiariausiomis kryptimis labai dažnai rasite juokingai mažų kainų siūlymus – neišsigąskite, tai tikrai ne apgaulė, tai tik dar viena puiki proga sutaupyti. Skristi iš Vilniaus yra ir greita ir patogu.

Nepaisant mažesnės kainos, pigesni skrydžiai nėra prastesnės kokybės. Galbūt papildomų paslaugų ir mažiau (neįskaičiuojamas registruotas bagažas, tačiau jis tikrai nėra būtinas visada), nesiūloma didelė pasiūla prabangių užkandžių ar gėrimų, bet skrendant nedideliu atstumo to tikrai nereikia, juk vykdami autobusu iš sostinės į pajūrį nesitikite ypatingo komforto, o kelionė trunka neretai ilgiau nei lėktuvu. Beje, ir brangiau, ypač jei lyginama su skrydžiais į Oslą, Frankfurtą, Paryžių…

Tūkstančiai žmonių, kurie gali sau leisti šiek tiek koreguoti kelionės datą, atidžiau ieško skrydžių norima kryptimi, įvertina daugybę skirtingų pasiūlymų – tokiu būdu išlaidos kelionei gali sumažėti net keletą kartų. Argi tai nevilioja? Vakarų Lietuvos gyventojai dažniausiai skraido iš Palangos oro uosto. Iting patogu iš Palangos keliauti į Kopenhagą, o iš ten jau nors ir į visą pasaulį.

Skrisdami pigių oro linijų reisais neturėtumėte papildomai ruoštis niekam daugiau – kojoms erdvės bus panašiai kaip ir kitų skrydžių bendrovių lėktuvuose (žinoma, nederėtų lyginti su prabangiomis skrydžių kompanijomis, verslo klase ar privačiais orlaiviais), maitinimas ar gėrimai – už papildomą kainą, tačiau jei labai ištrokšite ar praalksite – jų bus, o patys lėktuvai – daugiau mažiau tokie patys. Tai ypač svarbu tiems, kurie linkę baimintis dėl savo saugumo – tiek pigūs skrydžiai, tiek skrydžiai reguliariomis kainomis Europoje yra vienodai saugūs, nes reikalavimai nekinta.

Skrydžiams rinktis pigių skrydžių bendroves – optimalus pasirinkimas. Tereikia įvertinti galutinę skrydžio kainą (vertindami atkreipkite dėmesį į bagažo poreikį, atvykimo ar išvykimo oro uostus, kaštus pasiekti miesto centrą ar viešbutį ir kitas smulkmenas) ir pasirinkti tai, kas iš tiesų bus pigiausia. Retai kada reguliarios kainos yra mažesnės nei pigūs skrydžiai po kelis eurus, tačiau ką gali žinoti – pasitikrinti verta. Įvertinę ir pasirinkę įsigykite bilietus – minimalios kainos pasiūlymai galioja ribotą laiką, tam tikram bilietų skaičiui lėktuve. Per keletą valandų pigių bilietų gali nelikti, o ypač jei tai pats skrydžių sezonas: prieš ir po švenčių, atostogų metu ir panašiu laiku, kuomet skraidančiųjų gerokai daugiau nei įprastai.